Domain uzantılarına göre süre uzatma ve geri alma prosedürleri değişmektedir. Domain süre uzatma işleminizi kesinlikle son güne bırakmadan en az 15 gün kala gerçekleştirmenizi öneririz. 

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domainler için domainlerinizin süresi dolduktan sonraki ilk 15 gün içerisinde firmamız mevcut birim fiyatından size geri alım hakkı sağlamakta fakat ilk 15 günden sonra bu tutarı ilk 33 gün boyunca 99.99 TL toplam 33 günden sonrada domain redemption periyota geçtiğinden dolayı geri alım ücreti 899 TL olmaktadır. Bu üzret domain uzantısına göre değişebilmektedir. 

Bu geri alım ücretlerinde kesinlikle indirim yapılması yada tutarın birim fiyatına çekilmesi söz konusu değildir.

.COM , .NET, .İNFO, .ORG, .BİZ , .TV domain uzantıları dışında diğer ülke uzantılarında ise (.TC, .RU, .ES, vb.) domainler süresi dolduğu an itibari ile redemption periyota geçmekte ve bu nedenle domainlerin geri alım ücretleri kayıt firmalarının belirlediği tutarlara göre yüksek olmaktadır.

.TC domainlerde süresi dolduktan sonra 40 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 200 $ dir,

.RU domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkhakkınız vardır ve geri alım ücreti 200 $ dir,

.ES domainlerde süresi dolduktan sonra 5 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 500 $ dir,

.DE domainlerde süresi dolduktan sonra 30 gün geri alım hakkınız vardır ve geri alım ücreti 225 $ dir,

Uyarı ve Hatırlatmalar

İzhost.COM, domain sürenizin dolması ve uzatma siparişinizi geçmeniz hususunda sisteme kayıtlı üyeliğinizde yer alan mail adresinize ve cep telefonunuza uyarı mesajları gönderildiği gibi, sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre ile panelinizden süresi bitmek üzere olan domainlerinizi takip edebilmenize ve uzatma işlemi yapabilmenize olanak tanır.

Her ne koşulda olursa olsun süresi geçirilen domainlerle ilgili firmamız gerekli alt yapıyı oluşturduğundan, domain süresi uzatmama ya da kaçırma gibi hususlarda sorumluluk kabul etmemektedir.

Not : Cep telefonunuza bilgi mesajı gelmesi için üyelik bilgilerinizden gsm numaranızı doğru bir biçimde vermeniz ve sms gönderimi için onay vermeniz gerekmektedir. 

Yorum Bırakın